Inscenační tým


Režie: Jiří Honzírek
Dramaturgie: Katarína K. Koišová
Scéna a kostýmy: Alžběta Hanzlová
Hudba: Jiří Starý
Dvětla a zvuk: Václav Kuropata
Produkce: Kateřina Eichlerová
Propagace: Šárka Syslová

Herecké obsazení


  • Marie Vančurová
  • Miroslav Černý
  • Václav Hanzl
  • Lubomír Stárek

O inscenaci

„Requiem v Chrámu Svatého Víta v Praze v pravé poledne dnes vyvrcholí státní smutek k uctění památky prezidenta Václava Klause. Na poslední rozloučení s ním míří do Prahy významní hosté z celého světa. Česká televize zahajuje mimořádné vysílání. Vítejte na jedničce a zpravodajské čtyřiadvacítce.“

Jedenáctý díl dramaturgické linie Identita se zabývá mírou politického a společenského vlivu Václava Klause na charakter české společnosti.

Pohřbívání je přímým televizním přenosem státního pohřbu Václava Klause.

„Před Karlovým mostem se z Křížovnické ulice do mohutného smutečního procesí zařadilo tři sta osmdesát šest luxusních offroadů s prominentními značkami z celé republiky v čele se závodním kamiónem zpěváka Daniela Landy.“

Roman Sikora

Roman Sikora je divadelní kritik a dramatik. Absolvoval činoherní dramaturgii na brněnské JAMU. V letech 2005 až 2009 pracoval jako redaktor rubriky Umění v Literárních novinách, v letech 2010 a 2011 v Deníku Referendum. V současné době jako recenzent spolupracuje s ČRo 3 Vltava a Lidovými novinami. Je autorem více než dvaceti divadelních her. Za hru Smetení Antigony získal v roce 1998 2. místo v soutěži o nejlepší českou divadelní hru Nadace Alfréda Radoka.

staňte se donátorem

výzva k donátorství Divadla Feste

Jiří Honzírek
ředitel

“ V nejistých časech, do nichž společně směřujeme, kdy veřejné rozpočty budou stále více využívány pro řešení krizí a katastrof, bude individuální finanční podpora nezávislé kultury jedním ze základních předpokladů jejího přežití. Prosím, podpořte nás. ”

PODPOŘTE NÁS