Inscenační tým


Autor předlohy: Robert Misik
Režie: Jiří Honzírek
Scénář: Jiří Honzírek
Dramaturgie: Katarína Kašpárková Koišová
Scénografie: Marie Štěpánová 
Hudba: Hana Foss
Technika: Jan Valošek, Jindřich Kovanda
Produkce: Štěpán Chalupa

Herecké obsazní


  • Daniel Možnar
  • Sabina Šlachtová
  • Kristína Kubačková
nejbližší představení

11/04/23 19:00 - Lazaretní 9, Brno, Bílá budouva naproti ZET office

O tématu

Současnost nejen ve střední Evropě přináší akutní otázku po důvodech silné podpory populistických a nacionalistických politických stran a lídrů. Celá Evropa již několikátý rok napjatě očekává výsledky každých voleb v každé zemi. Nejde tu o nic menšího než směrování celého kontinentu a EU, kterou tolik proměnil Brexit vyvolaný a úspěšně realizovaný právě skrze populismus a nacionalismus.
 

 

Rakouský politický novinář a spisovatel Robert Misik napsal v roce 2019 studii Falešní přátelé obyčejných lidí, která se snaží pochopit motivace jisté části veřejnosti, která se nechá přesvědčit a volí populisty. Studie hloubkově analyzuje současnou ekonomicko-politickou situaci a nahlíží svět skrze optiku veřejnosti podléhající nabídkám jednoduchých řešení.Inscenace vzniká za podpory Friedrich-Ebert-Stiftung

 

staňte se donátorem

výzva k donátorství Divadla Feste

Jiří Honzírek
ředitel

“ Patnáct let se snažíme sledovat problematická, bolavá, sociální a politická témata. Naši práci totiž vnímáme v první řadě jako kulturní službu veřejnosti. Prosím, podpořte nás, abychom mohli v tomto směřování pokračovat. ”

darovat