Inscenační tým


Autor předlohy: Robert Misik
Režie: Jiří Honzírek
Scénář: Jiří Honzírek
Dramaturgie: Katarína Kašpárková Koišová
Scénografie: Marie Štěpánová 
Hudba: Hana Foss
Technika: Jan Valošek, Jindřich Kovanda
Produkce: Štěpán Chalupa

Herecké obsazní


  • Daniel Možnar
  • Sabina Šlachtová
  • Kristína Kubačková
nejbližší představení

17/10/23 00:00 - TheatreArche Vídeň

O tématu

Současnost nejen ve střední Evropě přináší akutní otázku po důvodech silné podpory populistických a nacionalistických politických stran a lídrů. Celá Evropa již několikátý rok napjatě očekává výsledky každých voleb v každé zemi. Nejde tu o nic menšího než směrování celého kontinentu a EU, kterou tolik proměnil Brexit vyvolaný a úspěšně realizovaný právě skrze populismus a nacionalismus.
 

 

Rakouský politický novinář a spisovatel Robert Misik napsal v roce 2019 studii Falešní přátelé obyčejných lidí, která se snaží pochopit motivace jisté části veřejnosti, která se nechá přesvědčit a volí populisty. Studie hloubkově analyzuje současnou ekonomicko-politickou situaci a nahlíží svět skrze optiku veřejnosti podléhající nabídkám jednoduchých řešení.Inscenace vzniká za podpory Friedrich-Ebert-Stiftung

 

staňte se donátorem

výzva k donátorství Divadla Feste

Jiří Honzírek
ředitel

“ V nejistých časech, do nichž společně směřujeme, kdy veřejné rozpočty budou stále více využívány pro řešení krizí a katastrof, bude individuální finanční podpora nezávislé kultury jedním ze základních předpokladů jejího přežití. Prosím, podpořte nás. ”

darovat