Inscenační tým


Režie: Jiří Honzírek
Výprava: Jana Hauskrechtová
Technika: Bohdana Sýkorová, Štěpán Šona
Zvuk: Jindřich Kovanda
Grafika: Matěj Málek
Produkce: Alica Priehradníková

Herecké obsazení


  • Kateřina Jebavá
  • Šárka Šildová
  • Štěpán Princ
  • Daniel Možnar

O inscenaci

// Co si necháte líbit, toho vám bude dopřáno //

Po Trenažéru revoluce, Emilu Háchovi a Husině se jedná o čtvrtou spolupráci se sociologem médií Jakubem Mackem v roli autora textu. Diagnóza: Masaryk je inscenací sledující životní pouť Jana Masaryka, jíž determinuje duševní choroba. Konflikt mezi touhami hrdiny a tím, co je nucen reálně dělat, je hluboký a neměnný doslova v antickém měřítku.

"Jendu to čeká teď. Náš benjamínek - rozmazlený, obskakovaný, chráněný před sebou samým - musí dospět."

Premiéra 22. ledna 2020, Industra, Brno.

Jakub Macek

Jakub Macek je stálým spolupracovníkem Divadla Feste. Podílí se od vzniku divadla jak na dramaturgickém a koncepčním směřování divadla, tak přímo na vzniku textů pro některé inscenace (Náš islám, Osmdesátdevět – Trenažér jedné revoluce, Dr. Emil Hácha, Husina). Jakub Macek je sociolog médií, publicista a autor vědeckofantastické beletrie. Působí jako odborný asistent na Katedře mediálních studií a žurnalistiky MU v Brně.

staňte se donátorem

výzva k donátorství Divadla Feste

Jiří Honzírek
ředitel

“ V nejistých časech, do nichž společně směřujeme, kdy veřejné rozpočty budou stále více využívány pro řešení krizí a katastrof, bude individuální finanční podpora nezávislé kultury jedním ze základních předpokladů jejího přežití. Prosím, podpořte nás. ”

PODPOŘTE NÁS