Inscenační tým


Text:  Petr Maška
Režie: Jiří Honzírek
Dramaturgie: Otto Kauppinen
Výprava: Anna Petříková
Produkce: Markéta Chalupová, Kristýna Břečková

Herecké obsazení


  • Jakub Cír
  • Milada Vyhnálková
  • Anna Čonková
  • Barbora Nesvadbová

O inscenaci

„Jak zní česká otázka dnes?“
Knihy jsou jeho pavézou i kyrysem, palcátem i řemdihem, vojevůdcovskou páskou přes oko i topivem pro hranice, na nichž shoří nekomunistická reakce. Potulný rytíř, v jeho erbu kalich a houslový klíč na rudém poli. Setkal se s Hitlerem – fašista? Podepsal manifest českých spisovatelů – národní reprezentant? Napsal dějiny Masaryka a Lenina – historik? Miloval Smetanu, nenáviděl Dvořáka – muzikolog? Seděl ve vládě Gottwalda – komunista?. Do smrti ministrem – hajzl? Fanatik ega.
Inscenace sleduje život Zdeňka Nejedlého, který do roku 1962 silně ovlivňoval tuzemskou identitu. Příběh topícího se intelektuála, který podlehl vlastním ambicím. Po inscenacích o logice Husova upálení, o spasitelském syndromu prezidenta Háchy, o poválečném odsunu Němců, o dopisu Havla Husákovi, o nedotažené listopadové revoluci a o dnešní české xenofobii, přicházíme s dalším kostlivcem domácí skříně. Můžeme ho nenávidět, můžeme ho vytěsnit, ale můžeme ho i obejmout. A možná nejen to.

Premiéra 17. prosince 2015 v Kabinetu múz.

staňte se donátorem

výzva k donátorství Divadla Feste

Jiří Honzírek
ředitel

“ V nejistých časech, do nichž společně směřujeme, kdy veřejné rozpočty budou stále více využívány pro řešení krizí a katastrof, bude individuální finanční podpora nezávislé kultury jedním ze základních předpokladů jejího přežití. Prosím, podpořte nás. ”

PODPOŘTE NÁS