Ukořistili jsme hru o údajné Putinově matce

Každý v Gruzii ví, že kdesi mezi městem Kaspi a vesnicí, kde se narodil Stalin, žije stařenka Věra Putinová. Tato žena už celá léta tvrdí, že je matkou prezidenta Vladimíra Vladimiroviče Putina a vypráví podivné, leč velmi věrohodné příhody z dětství dnešního vládce Ruska.

Gruzínskými médii proběhla zpráva o tom, že byly provedeny srovnávací analýzy DNA, které její mateřství potvrdily. Zda jsou tyto informace pravdivé, nevíme. Jisté však je, že příběh této téměř devadesátileté stařenky od gruzínského autora Lashy Bugadzeho ještě v tomto roce uvedeme v české premiéře. Divadelní hra, která se světové premiéry dočkala v minulém roce, nese název Putinova matka (v originále Putin’s Mama).

Putinova matka, původně napsaná pro respektovanou ruskou herečku Oksanu Mysinu, však není ani tak o Věře Putinové, jako o stařičké důchodkyni, která si na jednu stranu oprávněně stěžuje na svou chudobu, na bezvýchodnost své situace a na beznaděj, ale na druhé straně jedinou svou naději vidí v Putinovi, který jí slibuje návrat starých dobrých šťastných časů, obnovení SSSR a hlavně definitivní rozdrcení té hlavní příčiny její bídy a jejího strachu, onoho starého, všemocného a neviditelného nepřítele – Západu.

670x420_vera_putina