Týden lidských práv v Brně

Týden lidských práv

Ve dnech 09. – 15. prosince 2012 se v Brně u příležitosti Mezinárodního dne lidských práv uskuteční již X. ročník festivalu Týden lidských práv. Jeho program, který upozorňuje na nedodržování lidských práv, k nám bude promlouvat nejen prostřednictvím besed a přednášek, ale i formou filmových projekcí, vernisáží, divadelních představení, interaktivních workshopů či informačních stánků v kavárnách.

Cílem festivalu je upozornit na to, že i po 64 letech od přijetí Všeobecné deklarace lidských práv jsou lidská práva stále odsouvána na vedlejší kolej a to jak ve veřejné tak i v osobní sféře. Chceme poukázat na skutečnost, že obrana lidských práv začíná na úrovni jednotlivce, v rámci každodenního života a že každý z nás má možnost ochraňovat lidská práva a to nejen ta svá.

Více o jednotlivých akcích se dočtete v podrobném programu zde:
http://tlpbrno.cz/

Nebudou mezi nimi chybět témata tradiční jako je maraton psaní dopisů vězňům svědomí, ale i témata aktuální, jakým je bezpochyby Zdravotní pojištění cizinců v ČR.  Nově si můžete vyzkoušet, jaké je to potkat se tváří v tvář se svým vlastním předsudkem či stereotypem prostřednictvím Živé knihovny, letos zaměřené na poznávání cizího a jiného.

Pořádají organizace:
Amnesty International Brno, Divadlo Feste, Kabinet Multikulturní výchovy, Liga lidských práv, Muzeum romské kultury, NaZemi, NESEHNUTÍ – NEzávislé Sociálně Ekologické HNUTÍ, Společenství Romů na Moravě