Premiéra // Fredrik Brattberg: Dítě. Člun.

Milí diváci,

do diářů a kalendářů – 29.3. mezinárodní premiéra nové hry Fredrika Brattberga, Dítě. Člun.

Inscenace je komplexní dekonstrukcí zásadních rozhodnutí v životě dospělé ženy, matky. Odehrává se v průběhu jediného dne, kdy matka a otec dávají svého syna, jemuž je rok a půl, poprvé do školky; kdy soused nabízí pomoc se spuštěním člunu na moře; kdy rodiče vyplují na moře; kdy vyzvedávají syna ze školky. Každá situace má několik point, z nichž žádná nesmí být vyzrazena. Je to žena, která pointu rozhodne.

Člun je metaforou pro dítě. Spouštění na vodu pak analogií nástupu do školky. Soused může být vnímán i jako ďábel pokoušející mladý pár či smrtka nebo Charón. Hra postrádá hodnotící kritéria. Všechny varianty jsou stejně reálné.

Zájezdy Divadlo Feste

Milí diváci,

v únoru jedeme hned na tři zájezdy:

  • 1.2. do Ostravy, do Staré arény
  • 19.2. do Prahy, do Venuše ve Švehlovce
  • 25.2. do Staré Ľubovňě, do Kina Tatra

V březnu nás pak můžete potkat na Žižkovské noci, kam jedeme s inscenací Ale to je nemilé.

“Divadlo Feste v dosud nejlepší kondici” – Artikl

O Feste se píše v novém čísle časopise Artikl:

“Vidět „Čekání na konec světa“ a zemřít – pomyslíte si nutně po zhlédnutí poslední režie Jiřího Honzírka, principála Divadla Feste, který představuje na jevišti po „Národní třídě“ nyní už druhou hru Jaroslava Rudiše, napsanou přímo pro toto brněnské divadlo. Intenzivní herecké výkony a rafinovaně zábavné režijní nápady vynášejí „Čekání na konec světa“ na samotný vrchol divadelního dění v ČR. Ale to není zdaleka všechno – Feste nakládá jako nikdy. Jen v posledních týdnech dali vzniknout několika vynikajícím projektům, ve kterých hostují nejtalentovanější hlavy oboru.”

Celý článek zde – číst.