Domov Ochotnický spolek

Ochotnický spolek

Ochotnický spolek je volným sdružením příznivců a přátel Divadla Feste, kteří si rádi a především ochotně stoupnou před diváky a přináší jim témata, na které se v běžné dramaturgii Divadla Feste nedostává.

NÁSLEDUJÍCÍ PŘEDSTAVENÍ

30. 10. 2014, ANTIPERLE u Tří ocásků, Brno
27. 11. 2014, ANA IS MY BEST FRIEND u Tří ocásků, Brno

 

V současnosti hrajeme:

(B): Antiperle

Ochotnický spolek tematicky navazuje na loňský hudební projekt o anorexii Ana Is My Best Friend a pokračuje ve zkoumání problémů dnešních žen. Z prostředí internetových blogů se noří do ženských útrob i pod vodní hladiny, aby vám podalo vyčerpávající zprávu o lidské snaze (ne)množit se. Antiperle aneb „Všechno, co jste kdy chtěli vědět o hormonální antikoncepci (ale báli jste se zeptat)“ je divadelním dokumentem, odbornou rešerší i hudebním dobrodružstvím. Bude pilotní singl představení Antiperle větším hitem, než loňská píseň Ušla jsem dost dlouhou cestu na to, abych si nechala poroučet od sušenky?

Hrají: Pavel Kofein Přikryl, Šárka Syslová, Kuba Jíra, Zuzana Neuvirtová, Jiří Honzírek, Kamka Melancholik a na kytaru Petr Foltýn. V minulosti hrály i Barbora Doležalová a Lenka Hajdová.

Hrajeme:

30. 10. 2014, u Tří ocásků, Brno

Hráli jsme:

26. 9. 2014, u Tří ocásků, Brno

3. 4. 2014, v Kavárně Kunštátská Trojka, Brno

7. 4. 2014, ve Veselé vačici, Brno

25. 4. 2014, u Tří ocásků, Brno

 

(A): Ana Is My Best Friend

Scénický dokument

„Díky ní se mi podařilo omezit jídlo na minimum. Taky mi pomáhají projímadla a občas sním trochu vaty. Můžete jí sníst spoustu, nemá žádný kalorie, ale v žaludku nabobtná a zaplní vás. Po ulici teď chodím jako ve snách. Všichni se za mnou otáčejí, jen nevím, jestli proto, že jim připadám krásná, nebo proto že jsem pořád moc tlustá.“

Brněnský mladý autor Martin Freund připravil textový materiál na základě výzkumu webů a blogů žen postižených anorexií. Citace z těchto zdrojů pak propojil s vlastními texty a prodchnul příběhem Alice, která nenávidí své tělo. Otázka, do jaké míry je naše identita utvářena naší vlastní vůlí, či nakolik je formována tlakem okolí, je ve hře odkrývána s nevídanou brutalitou.

Hrají: Barbora Doležalová, Petr Foltýn, Jiří Honzírek, Kuba Jíra, Jan Bolívar Pohořelický, Šárka Syslová

Hrajeme:

27. 11. 2014, u Tří ocásků, Brno

Premiéra:

30. 4. 2013, u Tří ocásků, Brno