Loutková pohádka o korupci MATĚJ POCTIVÝ na Brněnském Lunaparku 26.3. 2011

Kdo nekrade, není Čech! Hop, hop, hop!

Pokračujeme ve své dlouhodobě nastolené dramaturgické linii IDENTITA s korupční pohádkou o Matěji Poctivém, obyčejném českém človíčku, který jen využije situace. Pod heslem “Příležitost dělá zloděje” se o Matěje, který neukradne nic menšího než státní kasu, dohaduje Dobro (Světluška) a Zlo (Čert). A jakou roli sehraje krásná Hedona?

Krásně satirický a kousavý text Ladislava Klímy je podobenstvím o zemi, kde krást je normální a běžné. Tak se přijďte v sobotu 26. 3. v 18:00 podívat do kavárny Mezzanine, jak to s tou korupcí, bohatstvím a zlodějnou vlastně je.

Obyčejný posunovač hodinových rafií Matěj Poctivý se v důležitých životních chvílích radí s Čertem nebo Světluškou. Zlo a Dobro tak svádí boj o duši obyčejného člověka, který je naprosto bezradný v situaci, kdy kvůli krásné ženě přišel k obrovskému bohatství. Matěj Poctivý ukradne státní kasu. Reakce státních kapacit (Vůdce národa, Nejvyšší sudí, Velekněz, Státní mluvčí, Vojevůdce, Redaktor a další) na skutečnost, že veškerý majetek je k mání, pak roztáčí třeskutě aktuální podobenství o lidském vztahu k penězům.

Hrají: Lubomír Stárek a Lukáš Votava
Režie: Lubomír Stárek

Premiéra: 26. 3. 2011 v 18:00 v Mezzanine Café

Reprízy:
9.4. Café ART v 18:00
19.4. kavárna Trojka v 18:00

Více informací na www.brnensky-lunapark.cz

komentovat 0

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>