Hostili jsme dva diskuzní večery

10

V posledních dvou týdnech jsme za dva z reprízových večerů zařadili diskuzi s významným hostem. První večer nám umožnil zaměřit pozornost na kauzu financování činoherního studia Ústí nad Labem, s jehož režisérem jsme diskutovali o aktuální situaci ústecké činohry. V druhém případě nás navštívil Jaroslav Rudiš, autor novely Národní třída, jejíž inscenace Jiřího Honzírka vstoupila na konci minulého roku do své druhé sezony. Věříme, že tyto večery nebyly poslední.

V pátek 14. února se po repríze Hodných, zlých & dotovaných konala diskuze s režisérem Činoherního studia v Ústí nad Labem Filipem Nuckollsem. Činoherní studio se v té době zmítalo v boji s ústeckou radnicí, která nečekaně vyzvala studio k žádosti o grant a v němž nabídla sníženou částku, která se pro divadlo nakonec stala likvidační.

IMG_1359

Na podzim 2012 se premiéry dočkala inscenace Národní třída. Autorem textu inscenace, který následně vyšel i knižně, je spisovatel Jaroslav Rudiš, známý především romány ze subkulturního prostředí Nebe pod Berlínem a Konec punku v Helsinkách nebo příběhem Aloise Nebela, který se nakonec dočkal i svého zfilmování. V úterý 25. února znovu navštívil Rudiš reprízu Národní třídy a po jejím skončení s herci a režisérem ještě hodinu hovořil o inscenaci a jejím vzniku. Více fotografií naleznete v albu na Facebooku.

5 (1)