DNES PREMIÉRA Dealeři fyzické lásky

“Láska je když kráčíš do neštěstí tak jistě, jak jistě vržou boty”


Text: Anna Saavedra
Hrají: Táňa Hlostová, Lukáš Černoch, Jan Jedlinský
Režie: Jiří Honzírek

Dramaturgie: Katarína K. Koišová
Kostýmy Katarína K. Koišová
Hudba Petr Foltýn
Projekce Kuba Jíra, Václav Kuropata
Světlo, zvuk Václav Kuropata, Štěpán Turay
Produkce Kateřina Eichlerová

————————————————————

Identita 13

Tématem čerstvého projektu Feste je problematika domácího násilí. Po Pohřbívání Romana Sikory, které cílí na pravicový extremismus Václava Klause, po Národní třídě Jaroslava Rudiše, která zobrazuje xenofobii a skrytý šovinismus české veřejnosti, jedná se o poslední autorský text napsaný pro Feste v roce 2012.

Inscenace ztvárňuje příběh starší ženy, která terorizována všudypřítomným manželem přebývá v anonymním luxusním hotelu. Ten pro ni nechal postavit právě její muž, aby ji držel v dokonalé izolaci. Všední dny prázdného čekání na konec života razantně naruší vpád mladé dívky, která se ze zprvu neznámých důvodů pokouší se starší dámou hovořit o jejích problémech. Příběhy žen se začnou prolínat v obrazech brutálního násilí, jemuž starší žena odnepaměti čelí, a jemuž byla mladá dívka přítomna v dětství. Sbližování obou žen vrcholí jejich systematickou likvidací anonymního muže, snad muže mladé dívky.

Domácí násilí je v inscenaci nahlíženo perspektivou obou pohlaví. Režisér zkoumá schopnost člověka otevřít se zranění jako takovému, zkoumá otevřenost člověka zranit stejně jako otevřenost člověka ke zranění.