Dluhobaroni 0.0 jdou do premiéry

Dnes máte možnost poprvé shlédnout nejnovější hru Divadla Feste Dluhobaroni 0.0. Pro inscenaci jsme na několika skupinách na Facebooku oslovili osoby v exekuci. Se zájemci z řad exekuovaných jsme stejně jako s právníky, exekutory nebo sociálními pracovníky vedli rozhovory a poznávali jsme paralelní svět obrovské sociální skupiny.

dluhobaronifb

„Text této inscenace není klasickým dramatickým textem, spíše je to dokumentární zápis ze života dvou dam, zkombinovaný s texty z Kupce benátského od Williama Shakespeara a s daty z výzkumu finanční gramotnosti,“ uvedl po veřejné zkoušce 6. května 2014 pro ČT režisér Jiří Honzírek. Inscenace tak dokumentuje příběh nejen dvou účinkujících, ale také společnost, v níž bylo možné vyloučit člověka mimo důstojný život kvůli nezaplacené pokutě od revizora. Dluhobaroni 0.0 vznikají v režijní spolupráci s Olívií Fanturovou a hudbu naživo vytváří Tomáš Vtípil.

exekuce_foto_tomas-vtipil
Foto: Tomáš Vtípil
 

Dluhobaroni 0.0 mají premiéru dnes 28. května v 19:30 v Kabinetu múz. Na inscenaci se do konce sezóny můžete těšit ještě jednou ve čtvrtek 5. května.