Domov Díla v dražbě

Díla v dražbě

Do dražby jdou díla, která nám darovali TIMO, Michal Rapant, Marek Vrbík, Ondřej Horák, Zuzana Kleinerová, Lenka Klodová, Petra Dvořáková, Kateřina Šedá, Kateřina Olivová, Karolína Kohoutková, Stanislav Kašík a Jonathan Bowers. Děkujeme.

timo (hromadna fotka)

TIMO

TIMO je brněnský street-artista, sprejer a writer. Svou poezií přetváří konvenci města v živý veřejný prostor. Jeho materiál jsou sloupy, odpadkové koše, patníky a podhledy mostů.

 

1 kopie

 

Michal Rapant, Žirafa se zamotaným krčiskem

Michal Rapant, Žirafa se zamotaným krčiskem, 2012, olej na plátně, 50 x 50 cm. Michal Rapant se stane významným umělcem, zatím se připravuje v ateliéru malby na FAVU.

 

Orsay

Marek Vrbík, Sjízdní policie

Marek Vrbík vystudoval slévárenství a umělecké odlévání. Uměním se začal zabývat v Polsku v atelieru Henryka Sokalského, kde se věnoval především malbě. V současné době se kromě malby a grafiky věnuje především sochařině.

Marek Vrbík - Panenky

Marek Vrbík, Panenky

Své obrazy vystavoval mimo jiné v několika prestižních galeriích ve Spojených Státech, jako např. Forbes Gallery v New Yorku, John Pence Gallery v San Francisku, Century Gallery ve Washingtonu, nebo Cumberland Gallery v Nashvillu.

 

3 kopie

Ondřej Horák, Šnekart

Ondřej Horák, Šnekart, 2011-12, akryl na plátně, malba šneky, 50 x 40,5 cm. 

4 kopie

Ondřej Horák, Žížalart

Ondřej Horák, Žížalart, 2009, akryl na kartonu, malba žížalami, 100 x 69 cm. Dvě významná raná díla studenta Ateliéru environmentu FAVU a galeristy vitrinové galerie 115/55.

 

5 kopie

Zuzana Kleinerová, Kresba

Zuzana Kleinerová, Kresba, 2013, kresba prsty, papír, tiskařská čerň, A4, výška figury 12 cm. Autentická kresba hyperaktivní figuralistky, která v sobě v jistém kresebném gestu shrnuje své ohromné zkušenosti až na úroveň kaligrafické moudrosti.

9 kopie

Lenka Klodová, Jelen

Lenka Klodová, Jelen /ze souboru Ostrovy touhy/, 2001, papírové origami, 14×10 cm. Klasické dílo zavedené autorky.

 

Petra Dvořáková - Já jsem hlad

 

Petra Dvořáková, Já jsem hlad

Kniha je podepsaná autorkou.

V knize je obsaženo všechno – možné prvotní příčiny vzniklé v hlubokém dětství, míjení se ve vztahu s matkou, komplikované nacházení a přijetí svého ženství, zranění ve svém manželském a mateřském údělu, touha po vnitřní čistotě, po sebeurčení, a po něčem, co nás přesahuje. Je jasně definováno i to, že mentální anorexie ani zdaleka není záležitostí jen nezralých (pre)pubertálních dívenek a ujetých adolescentek…

Kateřina Šedá - Jmenujes se Josef Šedý

 

Kateřina Šedá, Jmenuješ se Josef Šedý

Kniha i loutka se vztahují k projektu „Líšeňský profil“ z roku 2010. Kateřina Šedá je výtvarnice zabývající se především konceptuálním uměním. V roce 2005 obdržela Cenu Jindřicha Chalupeckého za projekt „Je to jedno“. Zaměřuje se na sociálně koncipované akce, v nichž zaměstnává několik desítek či stovek osob, které nemají s uměním nic společného.

 

 

2. Kateřina Olivová - Kalhotky

 

Kateřina Olivová, Kalhotky

Kateřina Olivová, 1.10.2013, textil, láska, pot, vagína, performerka, 30 x 20 cm. Dílo představuje esenci z nejtělesnější současné české performerky, absolventky Ateliéru tělového designu FAVU.

 

Karolína Kohoutková, Bezpečnostní korzet

6. Karolína Kohoutová - Korzet

Karolína Kohoutková, Bezpečnostní korzet, 2013, originální oděv, velikost M, vyvolávací cena Unikátní dílo, které v sobě v duchu tělového designu spojuje praktičnost a zároveň konceptuální údernost. Dílo, které je nositelné, neskutečně krásné, vtipné a praktické.

 

7 kopie

Stanislav Kašík, Grafika

Stanislav Kašík, Grafika, 2013, linoryt, 25 x 70 cm. Dvě díla nezávislého umělce, který cítí společenský závazek umělce, přispívat svou tvorbou pro dobré a charitativní účely.

8 kopie

Stanislav Kašík, Obraz

Stanislav Kašík, Obraz, 2013, kombinovaná technika na kartonu, 60 x 40 cm. 

 

 

 

Jonathan Bowers, Commerce and Tolerance 2013, olej na plátně

Commerce and Tolerance 2013

Jonathan Bowers vystudoval umění v New Yorské Akademii. Po ukončení vysoké školy studoval další čtyři roky v soukromé škole Water Street Atelier v New Yorku pod vedením jednoho z předních realistických malířů Ameriky, Jacobse Collinse.

Commerce and Tolerance 2013 aSvé obrazy vystavoval mimo jiné v několika prestižních galeriích ve Spojených Státech, jako např. Forbes Gallery v New Yorku, John Pence Gallery v San Francisku, Century Gallery ve Washingtonu, nebo Cumberland Gallery v Nashvillu.

 

 

Děkujeme také nakladatelství HOST, které nám do dražby věnovalo tyto tři knihy:

  • Petr Daniel, Pavel Šešulka, TIMO: Během chůze Brnem
  • Stieg Larsson: Muži, kteří nenávidí ženy – s podpisem NOOMI RAPACE (hlavní ženská role ve filmu z r. 2009)
  • Jan Folný: Buzíčci

467-002 ImgW-002 492-002