Brněnský Lunapark doprovodíme dramatem Larse Noréna o drsném příběhu neonacistů

Podpora událostí, které se staví proti šíření netolerance a nenávisti ve společnosti, je pro Divadlo Feste téměř automatická. Letošní ročník festivalu Brněnský Lunapark aneb divadlo ke kávě doprovodíme 8 dní před připravovaným prvomájovým pochodem příznivců neonacismu v Brně hrou Larse Noréna Chlad, jejíž předlohou bylo 15 vražd s rasistickou motivací. Dodnes se tento text řadí k předním textům zachycujících příběh rozmáhajícího se neonacismu mezi mládeží.

Šovinismus, xenofobii a rasismus sledujeme v naší práci dlouhodobě, tvoří to základní metabolismus spolku. Vyjadřujeme podporu prvomájovému protestu proti pochodu neonacistů a zařazujeme do programu text švédského autora Larse Noréna Chlad, hry o brutálním konci jednoho života,“ doplňuje Jiří Honzírek. Na scénické čtení s hudebním doprovodem Petra Foltýna vás zveme 23. dubna v 18 hodin do kavárny Tři ocásci.

–  –

 

Lars Norén

CHLAD

Parta spolužáků. Tři útočníci, jedna oběť. Jak vzniká dynamika gangu? Jsou neonacistické myšlenky názory, nebo jenom nedostatečná jazyková výbava a neshopnost se vyjadřovat? A co když je v partě švédských rasistů jeden bývalý Jugoslávec? Norénova drsná komorní hra o zrodu násilí, nenávisti a tragicky stupňované hlouposti.

Režie: Jiří Honzírek
Obsazení: Tomáš Sýkora, Jan Lepšík, Petr Hanák, Marek Šenkyřík
Hudba: Petr Foltýn