Domov Bene Fikce

Bene Fikce

Dobročinný večer Divadla Feste

Pomozte obětem domácího násilí v sobotu 12. října 2013 od 18:00, v Místodržitelském paláci na Moravském náměstí v Brně.

Bene otisk

 • Dobročinný večer je realizován v rámci festivalu Čarokrásná, na kterém se podílí Divadlo Feste, Persefona, Nesehnutí, Amnesty International, Gender studies na MU a FaVU VUT v Brně.
 • Součástí večera bude hudební a divadelní program a jeho vrcholem bude dražba uměleckých předmětů, do které nám přispěli: TIMO, nakladatelství HOST, Kateřina Šedá, Marek Vrbík, Jonathan Bowers aj. Více o dílech a jejich autorech se dozvíte zde. Večerem vás provede herečka Petra Bučková.
 • Finanční výtěžek použijeme na přímou pomoc obětem domácího násilí, které využívají bezplatného sociálního, psychologického a právního poradenství od občanského sdružení Persefona.

Tématu, o kterém se moc nemluví, se věnuje i naše inscenace Dealeři fyzické lásky – její text vytvořila Anna Saavedra na základě rozhovorů s obětmi domácího násilí.

Program akce:

 • 18:00 zahájení Bene Fikce
 • 18:30 Vox Iuvenalis

Vox Iuvenalis (Hlas Mládí) je amatérský pěvecký sbor, který má skoro 60 členů. Většina členů studovala nebo stále studuje v Brně, včetně sbormistra Jana Ocetka. Pěvecký sbor, který vznikl v roce 1993, se často účastní v hudebních projektech v České Republice anebo v zahraničí. Od roku 2000 působí pod záštitou Vysokého učení technického v Brně.

 • 19:15 Ústaf Voiceband

Divadelní spolek ÚstaF Brno vznikl v r. 1997 na Gymnáziu Komín v Brně, vedoucím je Zdeněk R. Šturma. Specifická technika sborové deklamace, druh RECITACE. Název, kterým E. F. Burian pojmenoval ve 20. letech soubor, věnující se specifické sborové recitaci, při níž nabýval mluvní přednes hudebních charakteristik a která se nezřídka spojovala i s vlastní hudbou a scénickou akcí.

 • 20:00 zahájení dražby
 • 21:45 Homoguru

Homo a Guru. Homoguru. Tak, jak slovo homo plynule přechází do slova guru, tak i my spojujeme. Homoguru spojuje žánry. Vytváříme sdělení a osazujeme je chytlavými popovými melodiemi. Spojujeme všechny a všechno, protože rozdíly pro nás nejsou důležité. Radost i melancholie. Hudba je terapie. Léčí nás i vás. Homo je cit a Guru je síla. Síla v citu? Silné city? Vše dohromady. Spojeno v jeden velký kruh. Homo a Guru. Homoguru.

 • 23:00 závěr Bene Fikce
 • 23:15 afterparty (místo bude upřesněno)

Jak podpoříte Bene Fikci?

 1. Koupíte si vstupenku.
  Vstupenka na dobročinný večer stojí 250 Kč (v ceně je raut a kulturní program). Můžete si ji rezervovat na e-mailové adrese benefikce@divadlofeste.cz, nebo prostřednictvím našeho rezervačního formuláře.
 2. Koupíte umělecké dílo při večerní dražbě.
 3. Zašlete jakoukoli finanční pomoc.
  Pokud se třeba benefičního večera nemůžete účastnit – nebo chcete navíc podpořit práci Persefony při zajištění programů pro oběti a jejich děti, můžete pomoci finančním darem přímo na účet sdružení Persefona: 214877940/0300, variabilní symbol: 121013.

Přijďte podpořit Bene Fikci v sobotu 12. října.

Připraveny pro Vás budou prostory Barokního sálu a přilehlého nádvoří. Na benefiční večer nezapomeňte přijít ve společenském oděvu.

Chcete–li nám s večerem pomoci, ozvěte se na: benefikce@divadlofeste.cz

bene-fikce_tisk_final3   bene-fikce_plk1-212  bene-fikce_tisk_final2

Bene Fikci podpořili:

Eliška Wágnerová

Eliška Wagnerová

„Chceme-li slušnost ve veřejném životě, musíme na ní trvat v první řadě v soukromém a rodinném životě. Stát na straně slabších patří ke slušnosti. Proto podporuji tuto akci.“

 

 

Lukaáš Hejlik

Lukáš Hejlik

„Nedokážu si představit, že by celý projekt odrazil pěst násilníka, ale věřím, že především šířením tohoto opomíjeného přežitku, který se stále osobně velmi (do)týká tolika z nás, dojde k diskuzi nad problémem, uvědomění, že vůbec o problém jde.“